8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΟΛΟY Aρχείο,Δημήτρης Λεπίδας,Δράσεις τμημάτων,Δραστηριότητες Έρευνα στην τάξη: Πώς διαθέτουν τον χρόνο τους οι μαθητές/τριες; Σύγκριση ανάμεσα στα ανοιχτά και κλειστά λόγω καραντίνας σχολεία.

Μια μικρή έρευνα-εργασία από την Ε1 τάξη με ενδιαφέροντα ερευνητικά αποτελέσματα. Η έρευνα για να ολοκληρωθεί χρειάζεται οι μαθητές/τριες να κάνουν τους σχετικούς μαθηματικούς υπολογισμούς και να διατυπώσουν συμπεράσματα με βάση τα αποτελέσματα που αναγράφονται στους πίνακες.
Δόθηκε ως εργασία και σκοπός είναι η εισαγωγή των μαθητών/τριών στην ερευνητική διαδικασία, η εξασκηση στην ερμηνεία πινάκων-γραφηματων, η εφαρμογή μαθηματικών υπολογισμών και η διατύπωση συμπερασμάτων.
Μπορείτε να βγάλετε τα δικά σας συμπεράσματα παρατηρώντας τους πίνακες με τα γραφήματα.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Κατεβάστε το

Διαβάστε επίσης:  Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου