Δ τάξη

Εκπαιδευτική πλατφόρμα:

Ψηφιακή τάξη eclass

Αναρτήσεις/Ενημερώσεις

Δημοσίευση στην εφημερίδα Θεσσαλία: 9χρονοι «καραντινιέροι» της Δ´τάξης αισιόδοξοι και δυνατοί

Διαβάστε το αφιέρωμα που δημοσιεύτηκε στην Θεσσαλία για τα παιδιά της Δ¨ τάξης και τη δασκάλα τους κα Γιασεμή:

9χρονοι «καραντινιέροι» αισιόδοξοι και δυνατοί – Τρεις μαθητές «μιλούν» στη δασκάλα τους για την καραντίνα

Οι μαθητές της Γ΄τάξης διάβασαν «Το κρυφτό»

Οι μαθητές της Γ΄τάξης διάβασαν το ηλεκτρονικό βιβλίο «Το κρυφτό» της Στέλλας Τσίγγου και δημιούργησαν υπέροχες ζωγραφιές.
Είμαστε μακριά αλλά … μένουμε ενωμένοι !!!

Τα κουζινοξωτικά

Μακάρι τα κουζινοξωτικά που ζωγράφισαν οι μαθητές της Γ’ τάξης να μη βρεθούν στο σπίτι σας. Γιατί αν εμφανιστούν θα τα κάνουν όλα Άνω Κάτω ή Κάτω Άνω.

Η Γ’ τάξη στο Αρχαιολογικό Μουσείο

Την Παρασκευή 15 Φεβρουαρίου οι μαθητές της Γ’ τάξης επισκέφθηκαν το Αθανασάκειο Αρχαιολογικό Μουσείο Βόλου. Εκεί παρακολούθησαν το πρόγραμμα “Ιστορίες για θεούς και ήρωες” και περιηγήθηκαν στους χώρους του μουσείου όπου αναγνώρισαν εκθέματα με θεούς και ήρωες που γνώρισαν φέτος στη μυθολογία.

Η τρίτη τάξη φτιάχνει χαϊκού