8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΟΛΟY Aρχείο,Ανακοινώσεις σχολείου,Δραστηριότητες Ανακοίνωση της Δ/ντριας προς τους γονείς για την επαναλειτουργία του σχολείου

Ανακοίνωση της Δ/ντριας προς τους γονείς για την επαναλειτουργία του σχολείου

σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο θα επαναλειτουργήσει την 1η Ιουνίου 2020.
Σύμφωνα με τις μέχρι τώρα οδηγίες που έχουμε λάβει, οι μαθητές θα χωριστούν σε δύο υποτμήματα ανά τάξη.
Το ένα υποτμήμα θα παρακολουθεί μαθήματα κάθε Δευτέρα – Τετάρτη και Παρασκευή και το άλλο κάθε Τρίτη και Πέμπτη. Τα μαθήματα θα επαναλαμβάνονται εναλλάξ ανά εβδομάδα.
Λόγω της ιδιαιτερότητας λόγω κορονοϊού οι εκπαιδευτικοί θα διδάξουν το ωρολόγιο πρόγραμμα ως έχει και θα τροποποιηθούν τα διαλείμματα ανά τάξη ούτως ώστε να αποφευχθεί ο συνωστισμός.
Δεν θα λειτουργήσει το Ολοήμερο και το κυλικείο. Γι΄ αυτό τον λόγο παρακαλούμε οι μαθητές να είναι εφοδιασμένοι με τα απαραίτητα (φαγητό, νερό) και να παραλαμβάνετε τα παιδιά στις 13:15.
Επίσης θα πρέπει να δώσετε ιδιαίτερη σημασία στην τήρηση των προσωπικών κανόνων υγιεινής. Αν υπάρχει λόγος μη παρουσίας του μαθητή στο σχολείο, πρέπει να το δηλώσετε με υπεύθυνη δήλωσή σας.
Τέλος όσοι επιθυμείτε την εγγραφή του παιδιού σας στο Ολοήμερο το επόμενο σχολικό έτος 2020 -2021 παρακαλούμε να συμπληρώσετε την αντίστοιχη αίτηση έως και την 5η Ιουνίου 2020.
Με την βεβαιότητα για την συνέχιση της άριστης συνεργασίας των εκπαιδευτικών μαζί σας, θα καλωσορίσουμε τους μαθητές την Δευτέρα.
Για οποιαδήποτε απορία σας μπορείτε να επικοινωνείτε στο τηλέφωνο του σχολείου: 2421039527

Πατέρη Γεωργία

Δείτε και το έγγραφο με τις οδηγίες του Υπουργείου:ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ

Διαβάστε επίσης:  Πρώτη Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού Έργου της Σχολικής Μονάδας 2020-2021