8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΟΛΟY Ενημερώσεις Πρόσκληση σε επιμορφωτική ημερίδα «Ιδεολογίες, Γλωσ σική Επικοινωνία και Εκπαίδευση»

Αγαπητοί συνάδελφοι, αγαπητές συναδέλφισσες,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τα Παιδαγωγικά Τμήματα Προσχολικής και Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας συνδιοργανώνουν επιστημονική ημερίδα με θέμα «Ιδεολογίες, Γλωσσική Επικοινωνία και Εκπαίδευση» την Τετάρτη 6 Νοεμβρίου στο Βόλο.

Την ημερίδα μπορούν να παρακολουθήσουν φοιτητές/φοιτήτριες, πανεπιστημιακοί και εκπαιδευτικοί, αλλά και κάθε άλλος / άλλη που ενδιαφέρεται για ζητήματα γλώσσας, ιδεολογίας και εκπαίδευσης. Η παρακολούθηση των εργασιών της ημερίδας είναι χωρίς κόστος εγγραφής και στους συμμετέχοντες θα δοθούν βεβαιώσεις συμμετοχής.

Περισσότερες πληροφορίες για την ημερίδα υπάρχουν στην επισυναπτόμενη αφίσα, καθώς και στην ιστοσελίδα μας: https://ilce2019.wordpress.com/

Για την Οργανωτική Επιτροπή

Αχιλλέας Κωστούλας

Διαβάστε επίσης:  ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ για Ημερίδα «Παρουσίαση εφαρμ ογής Καλών Πρακτικών στο πλαίσιο των Εκπαι δευτικών Προγραμμάτων και των Θεματικών Δ ικτύων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης»