8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΟΛΟY Ανακοινώσεις σχολείου Φωτογράφιση Συλλόγου Γονέων – Απωλεσθέντα ρούχα – Χριστουγεννιάτικες δωρεές

Φωτογράφιση Συλλόγου Γονέων – Απωλεσθέντα ρούχα – Χριστουγεννιάτικες δωρεές

Αγαπητοί γονείς,

Την Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2019 θα πραγματοποιηθεί εκ μέρους του Συλλόγου Γονέων η φωτογράφιση των μαθητών. Αν υπάρχουν εκκρεμότητες σχετικά με το έντυπο της γονικής συναίνεσης, παρακαλούμε να προσκομίσετε το έντυπο μέχρι την Παρασκευή 22 Νοεμβρίου 2019.

Σας ενημερώνουμε  ότι από το προηγούμενο σχολικό έτος έχουν παραμείνει στο σχολείο διάφορα ρούχα των μαθητών (μπλούζες, φούτερ, μπουφάν).

Τα συγκεκριμένα ρούχα μπορείτε να ελέγξετε αν σας ανήκουν, ερχόμενοι σε συνεννόηση με  την Διεύθυνση του σχολείου.

Τα ρούχα που δεν θα αναζητηθούν, θα παραμείνουν μέχρι το τέλος Δεκεμβρίου 2019 στο σχολείο και στην συνέχεια θα δοθούν σε τοπικά ιδρύματα.

Εν όψει των εορτών των Χριστουγέννων  μπορείτε να προσφέρετε τρόφιμα μακράς διαρκείας και απορρυπαντικά τα οποία θα δοθούν στο Κοινωνικό παντοπωλείο του Δήμου Βόλου. Επίσης, θα στήσουμε και φέτος με τις δωρεές σας το Χριστουγεννιάτικο δέντρο της Ελπίδας από κουτιά γάλα τα οποία θα δωρηθούν στο Ίδρυμα Άσπρες Πεταλούδες.

Διαβάστε επίσης:  Ανακοίνωση για τη Χριστουγεννιάτικη γιορτή.

Απάντηση

Σχετικά θέματα